Nedim Şener’den CHP ve Özgür Özel’e sert eleştiriler: Mesele milli devlet anlayışının yok edilmesi

Irak’ın kuzeyinde 12 askerimizi şehit verdiğimiz gün, CHP yine kriz çıkarak HDP (DEM Parti) ile bildiri kardeşliği yaptı. Terör saldırılarıyla ilgili TBMM’de cumartesiyi pazara bağlayan gece ‘ortak bildiri’ yayımlandı. AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin imzaladığı bildiride, PKK terör örgütünün saldırıları kınandı. Ancak ortak bildiriye CHP ve ortağı DEM Parti imza atmadı.

Nedim Şener’den CHP ve Özgür Özel’e sert eleştiriler

Yaşananları Serhat İbrahimoğlu moderatörlüğünde tvnet’te canlı yayınlanan Net Bakış programında değerlendiren Gazeteci Nedim Şener, terör örgütü PKK’yı kınayan bildiriye imza atmayan CHP ve Genel Başkanı Özgür Özel’i eleştirdi.

Özel’in Kürt devleti isteyen sözde sanatçı Pervin Chakar’ın elini öpmesine değinen Şener,

“Çıksın desin ki, ‘ben Özgür Özel her operada sanatçıları öperim.’ inanalım. Bir gün olsun yaptın mı var mı şahidin?”

dedi.

“Amacınız PKK’nın siyasi koluyla iş birliğiydi”

CHP Genel Başkanı’nın ittifak için HDP’nin kapısına gittiğini vurgulayan Şener,

“Bu bildiriden önce ekim ayında Meclis’e Irak tezkeresi geldi.2015, 2017, 2019’da evet dediğiniz tezkereye şimdi de yerel seçimler olduğu için hayır dediniz. Evet dediğiniz birebir metne daha sonra hayır dediniz. Amacınız PKK’nın siyasi koluyla iş birliğiydi.”

ifadelerini kullandı.

“Mesele; CHP’nin işgali ve milli devlet anlayışının yok edilmesi.”

Özel’in terör tutukluları HDP’li Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’ya yolladığı selamlara ve ‘özgürlük’ naralarına da değinen Şener,

“Biz bunları anlattık, dağlara taşlara anlatacağız. Sen selamını gönder biz de selamını anlatacağız. Mesele; CHP’nin işgali ve milli devlet anlayışının yok edilmesi. Gözümüzün önünde çöküyor.

” diye konuştu.

Nedim Şener, CHP’nin derdinin hiçbir zaman şehitler olmadığını da ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir