Aşırı sağa karşı sandık başına gidin

Özel şunları söyledi: TARİHSEL BİRİKİME SAHİBİZ: Avrupa’da ve dünyada aşırı sağ yükseliyor ancak bu, solun ve sosyal demokrasinin gerileyeceği anlamına gelmemeli. Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm getirecek politikaları üretebilecek kapasiteye ve tarihsel birikime sahibiz. İnsanlarımıza bunu daha iyi anlatıp onları aşırı sağın yanıltıcı ve akıl çelici söylemlerine karşı uyarmak ve uyandırmak hepimizin elimizde. Biz CHP olarak 31 Mart seçimlerinde bunu başarabildik.

AB HEDEFİ KAĞIT ÜZERİNDE KALMAMALI: CHP, Avrupa’nın bir parçası olan Türkiye’yi ortak değerlerimiz olan demokrasinin, insan haklarının, hukukun üstünlüğünün öncüsü yapmak iddiasındadır. Türkiye’nin Avrupa Birliği tam üyelik hedefinin kağıt üzerinde bırakılmasını kabul edemeyiz. İktidar yolculuğumuz bu hedefimizin de yolculuğunun ta kendisidir.

‘Gölge bakan’ diplomasisi sürecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, gölge bakanların kabine üyeleriyle görüşmeleri konusunda MYK üyelerinin değerlendirmelerini aldığı, MYK’nın bu sürecin devam ettirilmesi yönünde fikir beyan ettikleri öğrenildi. Görüşmelerin yararlı olduğunun düşünüldüğünü ifade eden partili kaynak, “Geçmişte AK Parti ile yapılan birtakım görüşmeler olmuştu. 2015 yılındaki istikşafi görüşmeler gibi. Bizim kendi tabanımızda, örgütlerimizde ‘zaman mı kazanmaya çalışıyorlar’ şeklinde bazı endişeler var. Ama kamuoyunda bu görüşmeler olumlu karşılanıyor” dedi. ● MEHTAP GÖKDEMİR Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x