Cumartesi Anneleri’nin 1000. Hafta Buluşmasına Valilikten İzin!

27 Mayıs 1995 Cumartesi gününden beri Galatasaray Meydanı’nda kaybedilen yakınları için bir araya gelen Cumartesi Anneleri’nin mücadelesi 1000. haftasına giriyor.

Her hafta yasaklanan ve Taksim meydanından eksik olmayan polis bariyerleri bugün kaldırılıyor.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Cumartesi Anneleri’nin bu cumartesi yapacağı 1000. hafta eylemiyle ilgili yaptığı konuşmada, “Daha geniş bir katılımla bu hafta toplantılarını yapacaklar” dedi.

Cumartesi Anneleri’nin kendisini ve diğer siyasi partileri ziyaret ettiğini belirten Zengin, “Hem İçişleri Bakanımızla hem Sayın Valimizle görüşmelerimiz oldu. Ayın 29’unda toplantılarının 1000’incisini yapacaklar. Biraz evvel Sayın Valimizle de teyit ettim. Kendileri bu toplantıyı gerçekleştirecekler. Zaten her hafta yapmaya devam ediyorlar. Daha geniş bir katılımla bu hafta toplantılarını yapacaklar.

Burada ince bir çizgi var. Bizim için Cumartesi Anneleri’nin hassasiyetleri, acıları önemli ama bu acılardan yola çıkarak bir farklı yöne yönelinmesine de bunun suistimal edilmesine de müsaade etmemek gerekiyor. Bize düşen hukuken de yapılması gerekenlerin takibidir” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x