Diş implantı tedavisinde başına gelmeyen kalmadı! Yaşadıklarını anlattı

Dişlerindeki sızlama sebebi ile diş hekimine gittiğini, hekimin implant tedavisine başlanması gerektiğini söyleyen Yılmaz, “Kendimi 24 yıllık bir hekime emanet ettim. Diş hekimi bana röntgen bile çekmeyi gerek duymadan implant uygulaması yaptı. İmplant uygulamasını yaparken elindeki aletin bozuk olduğunu söyledi. Doktor bey tecrübesine güvenerek vidayı el yordamı ile dişime sokmaya çalıştı. Bir anda çene kemiğimin kırıldığını hissettim. Çok acı çektim. Kendisi beni özel aracı ile röntgen merkezine götürdü. Daha sonra Uludağ Üniversitenin acil bölümüne başvurdum. Yapılan tetkikler sonucunda, implantın göz duvarını delip oradan beyin omurilik sıvısının bölgeye girdiği anlaşıldı. 3 doktor yaşadığım durumu riskli bulduğu için ameliyatımı yapmak istemedi. Uludağ Üniversitesinden bir profesör ameliyatımı başarılı şekilde gerçekleştirdi” dedi.

‘PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYORUM’

Yılmaz, diş hekimini defalarca aradığını ancak kendisine dönüş yapılmadığını belirterek, “Yapılan işlem sonrası vidanın göz boşluğuna düştüğüne dair söylentiler çıktı. Adli Tıp Kurumu raporunda vidanın göz duvarını delip beyin omurilik sıvısına gittiği kanıtlandı. Dişim olmadığı için yemek yerken zorluk çekiyorum. Psikolojik tedavi görüyorum. Bazı günler çok şiddetli baş ağrısı yaşıyorum. Sol gözümde geçici körlük oluştu. Hukuki sürecim devam ediyor” dedi.

BİZİM DURUMUMUZ BENZERSİZ BİR VAKA OLARAK NİTELENDİRİLİYOR’

Ramazan Yılmaz’ın avukatı Edanur Akagündüz Turan konuyla ilgili hukuki süreçleri başlattıklarını söyleyerek şunları söyledi:

“Diş Hekimleri Odası’na disiplin soruşturması için başvuru yaptık. Soruşturmanın neticesinde karar çıktı. Hekime ‘Mesleki Kurallara Uymamaktan ceza verildi’. Biz bu cezayı yeterli bulmadık ve meslekten uzaklaştırılması kanaatine başvurduk. Yaşanan bu kaza neticesinde müvekkilim engelli raporu aldı. Müvekkilim her ne kadar karşı taraftan 50 bin liralık ücretini talep etse de bu haklarından mahrum kaldı. Maddi ve manevi tazminat haklarımız saklıdır. Bizim durumumuz benzersiz bir vaka olarak nitelendiriliyor. Müvekkilime yapılan operasyon sonucunda Amerika’da makale yayınladı. İmplant malzemesi steril olduğu için müvekkilimiz hayatta kaldı. Hukuki savaşımız devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x