Komşusunun 18 Yaşındaki Kızıyla Kaçtı: Çaresiz Annenin Büyük Üzüntüsü

Kocaeli’de 2 çocuk babası 28 yaşındaki M.K. isimli vatandaş, komşusunun 18 yaşındaki kızı ile kaçtı. Genç kızın annesi Emine Soylu, yaşananları anlattı ve isyan etti.

Çukurbağ Mahallesi’ndeki apartmanda 2 kızıyla birlikte yaşamını sürdüren Emine Soylu’nun ve üst kat komşusu 2 çocuk annesi Büşra K.’nın hayatları 5 Aralık’ta adeta kabusa döndü.

Emine Soylu, 5 Aralık’ta üst kat komşusu Büşra K.’nın eşi M.K.’dan bir telefon çağrısı aldı. M.K.’nın “Kızın benim yanımda. Onu da aldım, gidiyorum” demesiyle dünyası başına yıkılan Soylu, vakit kaybetmeden polis merkezine giderek şikayetçi oldu ancak kızı reşit olduğu için netice alamadı. Aynı gün M.K. eşi Büşra K.’ya da “Ben yola çıktım, gidiyorum. Haberin olsun” şeklinde mesaj attı.

Pes etmeyen anne hukuk mücadelesi başlattı. Emine Soylu, kızının mantıklı kararlar alamadığı gerekçesiyle vesayet davası açtı. M.Ö.’nün eve dönmesi ve eğitimine devam etmesi için yardım bekleyen anne, günlerdir kızının odasında oyuncaklarına sarılıp, ders notlarına bakarak gözyaşı döküyor. 2 çocuğu ile babasının yanına sığınan Büşra K. ise M.K.’dan boşanmak istiyor.

Kızına ulaşamayınca işten izin alıp otobüsle eve gittiği sırada M.K.’nın kendisini aradığını anlatan Soylu, “O adam beni aradı. ‘Kızın benim yanımda. Ben kafayı kırdım. Her şeyi göze aldım. Onu bırakamam. Onu da aldım, gidiyorum’ dedi. Bende ‘Benim çocuğumu bırak. 2 çocuğuna bak’ dedim. ‘Bırakamam onu. O benim kız arkadaşım’ dedi. Beynimden vurulmuşa döndüm. O yol bitmek bilmedi. Karakola gittim. ‘Senin kızın reşit’ dediler. Devletim ‘Çocukları okutun’ diyor, kanunlarım ‘Çocukları küçük yaşta evlendirmeyin’ diyor. Ben çocuğumu okutup devletime, milletime yararlı evlat yapmak istiyorum. Okutmak istiyorum bu çocuğu, evlendirmek istemiyorum. Okusun istiyorum” ifadelerini kullandı.

M.K.’nın düzenli bir işi olmadığını ifade eden Büşra K., “Beni kandırdı. İşe gittiğine dair, mesaiye kalacağına dair şeyler söyledi. Bende şikayetlerde bulunduğum içi bana saldırıyordu. Sonrasında yine birkaç işe girmeye başladı. Kavgalarımız oluyordu. Düzenli işi yoktu. İşten çıkma sebeplerinin birileriyle tartıştığı için olduğunu söylerdi ama asıl nedeni başka kızlara da tacizde bulunuyormuş” diye konuştu.

Eşinin 18 yaşındaki genç bir kızı da yanına alarak kayıplara karışacağını hiç düşünmediğini ifade eden Büşra K., “Hiç şüphelenmezdim. Ben yaşı büyük kadınlarla takıldığını düşünüyordum. Hatta kanıtlamaya çalışıyordum bunu ama çocuklarım olduğu için bir şey yapamıyordum. Sorduğumda ‘Biri yok, olamaz’ diyordu. Boşanmak için ayaklarına kapanıyordum. ‘Dilekçe veririz’ deyip geçiştiriyordu. Gitmeden önce ‘Çocuklarıma son kez sarılacağım. Tek başıma gideceğim. Gittiğim yerde hep ağlayacağım’ dedi. Bende kendine bir şey yapacak diye düşündüm, pek umursamadım. Evde de hep ağlıyor gibi yapıyordu” ifadelerini kullandı.

Haberin videosu ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir