TÜBİTAK’ın Avrupa Birliği kurumlarıyla yürüttüğü Ufuk Avrupa Programı kapsamında Türk firmaları, yeşil ve dijital dönüşüm süreçlerine odaklanacak. Program sayesinde firmalar stratejik ortaklıklar kurarak projeler geliştiriyor ve ticari işbirlikleri yürütüyor. Türkiye’nin AB’ye ihracatını sürdürebilmek için çevresel sürdürülebilirlik konusunda standartlara uyum ve yeşil ekonomiye geçiş önemli hedefler arasında yer alıyor.