Renault’un yeni Toros modelinin Türkiye fiyatı açıklandı, sudan ucuza yok satar

Otomobil sektöründeki önemli isimlerden biri olan Renault Toros, yıllar sonra yeni formuyla Türkiye yollarına geri dönüyor.

Bir dönem Türkiye’de fırtınalar estiren, hala yollarda sıklıkla gördüğümüz ve sağlamlığıyla ün yapan Renault Toros, yenilenen kasası ve modern özellikleriyle tekrardan satışa çıkacak.

Renault uzun bir süredir yeni Toros üzerinde çalışıyordu. Oldukça modern bir formda geliştirilen otomobil elektrikli ve hibrit motor seçenekleri ile gelecek.

Tasarımının yanı sıra fiyatıyla da bir hayli iddialı olan yeni Toros, Türkiye’de Taliant’tan boşalan yeri dolduracak.

Bilindiği üzere Taliant en dolu versiyonuyla bile yeni güvenlik kapsamlarını karşılayamıyor bu yüzden sıfır olarak satılması artık mümkün olmayacak.

Renault da bu gereksinimleri karşılayan ve sağlamlığı ile ün yapmış olan Toros’u tekrardan kullanıcıların beğenisine sunma kararı aldı.

Elbette bu noktada asıl önemli olan otomobilin fiyatı diyebiliriz.

İddialara göre otomobilin elektrikli formunun başlangıç fiyatı 800.000 TL olacak. Hibrit motoru tercih edenlerin ise 1.2 milyon TL’yi gözden çıkarmaları gerekecek.

Elektrikli otomobilde ÖTV hayli düşük olduğu için aradaki fiyat farkı 400.000 TL’yi buluyor. Lakin teknik donanım anlamında iki otomobil aynı kalibrede olacak.

Yeni Renault Toros’un yılın son çeyreğinde Türkiye pazarında satışa sunulması bekleniyor. Dip not olarak hatırlatalım. Renault henüz bu konuda resmi bir açıklamada bulunmuş değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x