Şampiyonlar Ligi’nde hedef unicorn olmak

Seri B yatırım turunda aldığı 65 milyon dolarlık yatırımla değerlemesi 700 milyon dolara ulaşan şirket, mart ayında Turcorn 100 programına seçilmişti.

Girişimlerin Şampiyonlar Ligi olarak değerlendirilen Endeavor Outliers programına dahil olması sayesinde Colendi bu yıl sonuna kadar 150 milyon doların üzerinde yeni yatırım hedefleyor ve değerini de 1 milyar dolara ulaştırarak, Türkiye’den çıkan ‘ulusal bir şampiyon’ olmak istiyor.

1 milyar kişiye ulaşacak

“Endeavor Outliers şirketlerinden biri olarak seçilmemiz, yalnızca hızlı büyümemizin değil, daha kapsayıcı bir finansal ekosistem için çalışarak hedeflediğimiz sosyal etkinin ve yenilikçi yaklaşımımızın da değerinin bir göstergesi” sözleriyle, Colendi’nin bu seçkin programa dahil olmasını değerlendiren Colendi Kurucu Ortağı ve CEO’su Bülent Tekmen, “2016 yılında Colendi’yi kurduğumuzdan bu yana kararlı adımlarla ilerledik. Gömülü finans çözümlerimizle milyonlarca kişiye ulaştık. Ancak bunu bir başlangıç olarak görüyoruz. 1 milyar kişiye ulaşma hedefimize doğru ilerliyoruz. ColendiBank’ın da faaliyet izni sürecinin tamamlanmasının ardından Türkiye’den çıkan ve global başarılarını katlanarak artıran ‘ulusal şampiyon’ olma hedefimiz gerçekleşecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x